تبلیغات
تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی - دانستنی هایی در مورد قبرس شمالی
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی خوش آمدید

دانستنی هایی در مورد قبرس شمالی

امروز می خواهیم با همراهی شما، اطلاعات بیشتری درباره قبرس شمالی و سفر به این کشور بدانیم.
ادعای مالکیت این کشور را ترکیه دارد و گرچه هیج کشور دیگری این ادعا را نپذیرفته، اما ترکیه یک سوم شمالی قبرس را که جزیره ای در دریای مدیترانه است، با نام جمهوری ترک قبرس شمالی به رسمیت می شناسد. از 175 هزار نفر ساکن این جزیره حدود چهل هزار نفر از ترکیه به قبرس مهاجرت کرده اند. بیش تر دیگر ساکنان قبرس شمالی را نیز ترک های قبرسی ( مردمی با نژاد ترک که در قبرس متولد شده اند) تشکیل می دهند. ترکی زبان رسمی و لیره ترک پول رایج قبرس است.

جمهوری ترک قبرس شمالی
جمهوری ترک قبرس شمالی

قبرس تابستان هایی گرم و خشک دارد و فصل بارش در این جزیره و طولانی است و از اکتبر تا مارس ادامه می یابد. رشته کوه سنگی در امتداد ساحل دشت های هموار و بی درخت را در برمی گیرد.

قبرس شمالی
قبرس شمالی

مهم ترین منبع طبیعی قبرس زمین های کشاورزی است و بیش تر مردم از راه کشاورزی و دامپروری زندگی خود را می گذرانند. واژه copper (مس) برگرفته از نام جزیره قبرس (Cyprus) است، چرا که این جزیره در دنیای باستان منبع اصلی مس بود. هنوز هم از معادن قبرس مس استخراج می شود اما دیگر صنعت مهمی به شمار نمی رود.

قبرس شمالی
قبرس شمالی

قبرس شمالی کلاً سرزمینی با تنوع جغرافیایی بسیار است.
کوهستان های ناهموار، فلات های مرتفع، دره های حاصلخیز، برونزدهای سنگی، لم یزرع و سواحل آفتابی همه در این سرزمین یافت می شوند. مردم نیز در این سرزمین اثراتی را از خود به صورت ویرانه های باستانی، روستاهای کهن و زیبا و شهرهای پرجنب و جوش و امروزی بر جای گذاشته اند. قاره های آسیا و اروپا در قبرس شمالی با هم برخورد کرده اند و موجب پیدایش ویژگی های طبیعی این کشور شده اند.موضوعات مرتبط

کشور قبرس شمالی ، قبرس شمالی ،