تبلیغات
تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی - میراث فرهنگی قبرس
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی خوش آمدید

میراث فرهنگی قبرس

تاکنون ٣ اثر فرهنگی از کشور قبرس به عنوان میراث فرهنگی جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است. برای دیدن جزئیات بیشتر می‌توانید به صفحه‌ی این کشور در وب‌سایت میراث جهانی یونسکو مراجعه نمایید.
قبرس   
       

قبرس (Cyprus)

   

١. خیروکیتیا
واقع در: شهر لارناکا
تاریخ ثبت: ١٩٩٨
این منطقه یکی از مهم‌ترین مکان‌های مربوط به دوران ماقبل تاریخ در شرق مدیترانه است. از عصر نوسنگی، هزاره‌ی هفتم تا چهارم قبل از میلاد مسیح، انسان‌ها در آن سکونت داشته‌اند. تنها بخشی از خیروکیتیا حفاری و کشف شده است.

٢. کلیساهای ناحیه‌ی ترودوس
واقع در: ناحیه‌ی ترودوس، شهرهای نیکوزیا و لیماسول
تاریخ ثبت: ١٩٨٥
این ناحیه یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ها از کلیساها و صومعه‌های مربوط به دوران امپراطوری روم شرقی(بیزانس) را در خود جای داده است. مجموعه‌ای غنی از ١٠ بنای تاریخی با نقاشی‌های دیواری از دوران بیزانس و پس از بیزانس؛ از کلیساها و بناهای کوچک با معماری‌های روستایی گرفته تا صومعه‌های پرزرق و برق و پرتزئینی چون صومعه‌ی سنت جان لامپادیستیس.

٣. پافوس
واقع در:‌ شهر پافوس
تاریخ ثبت: ١٩٨٠
پافوس هم از مناطق مسکونی‌شده در دوران نوسنگی است. زادگاه افسانه‌ایِ آفردویت- الاهه‌ی عشق و باروری در یونان- در این جزیره است. معبد و مقبره‌ی او را هم موکنه‌‌های یونانی در قرن ١٢ قبل از میلاد مسیح در همین مکان بناکردند. شاهکارهای معماری و بناهای تاریخیِ پرارزشی از این دوران، همچون کاخ‌ها، مقبره‌ها، تئاترها و قلعه‌ها در این منطقه باقی مانده‌اند. کاشی-موزاییک‌های پافوس یکی از زیباترین‌های انواع خود در دنیا هستند.

لینک های مرتبط

بلیط هواپیما ، تور ماه عسل ، ترکیه ، مالزی ، قبرس ،