تبلیغات
تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی - دو جامعه در دل قبرس
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی خوش آمدید

دو جامعه در دل قبرس

قبرس نظر نژادی به دو گروه عمده ی یونانی نژاد و ترك نژاد تقسیم می شود، یونانی ها شامل مسیحیان، ارتدوكس، كاتولیك ارامنه، مارونی ها و یهودیان ۸۰ درصد كل جمعیت و ترك نژادهای مسلمان قبرس نزدیك به ۲۰ درصد كل جمعیت را تشكیل می دهند.

از حدود ۳۰۰۰ سال قبل كه یونانی ها برای اولین بار وارد جزیره قبرس شدند تا به امروز همبستگی و علایق بین مردمقبرس و یونان و اختلاط عمیق بین مذاهب قبرس و یونان ادامه دارد و تحولات متعددی كه در این جزیره رخ داده نتوانسته است این پیوند مستحكم فرهنگی و مذهبی را بین دو جامعه یقبرس و یونان كاهش دهد یا آن را متزلزل نماید.

        مردم شناسی تور قبرس       
       

            مردم شناسی قبرس       

 

در قرن ۱۶ میلادی، سلطان سلیم عثمانی سبب ورود ۲۰۱۰۰ نفر سكنه ی آناتولی بهقبرس شد و موجب تغییراتی در بافت جمعیت جزیره گردید و جزیره قبرس از آن زمان تاكنون شاهد دو بافت جمعیتی متفاوت از لحاظ فرهنگی، دینی و اندیشه گردید.

قرن ۱۹ میلادی نیز آغاز دوران تسلط انگلستان بر این جزیره بود و در این زمان مردم یونانی جزیره همواره علاقه مند پیوستن و اتحاد با یونان بودند و در ادامه ی این روند در سال ۱۹۳۱ حزب رادیكال ملی كه به دنبال تحقق آرزوی اتحاد با یونان بود، شكل گرفت.

گرچه این حركت و حركت های بعدی به دلیل مغایرت با منافع بریتانیا هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفت ولیكن اندیشه ی اتحاد با یونان هیچ گاه از خاطر مردم یونانی تبار جزیره محو نشد.

      مردم شناسی تور قبرس       
        

            مردم شناسی قبرس