تبلیغات
تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی - فاماگوسا FAMAGUSTA
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی خوش آمدید

فاماگوسا FAMAGUSTA

منطقه فاماگوستا قبرس شمالی با داشتن سواحل متعدد و زیبا همراه با شنهای طلایی و ظاهری بکر و طبیعی مورد علاقه و توجه بسیاری از تورست‌ها فرار گرفته است. زمان پیدایش فاماگوستا به 300 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد که در آن زمان به  Arsino  واژه‌ای یونانی معروف بوده و بعد‌ها به بندرگاه مهمی تبدیل گردیده است.

تور قبرس شمالی 93
فاماگوسا قبرس شمالی FAMAGUSTA

شهر فاماگوستا قبرس شمالی

در شمال شهر فاماگوستا و در نزدیکی سواحل کارپاس منطقه ایست از بقایای شهر باستانی سالامیس شهری که از حدود هزار و صد سال قبل از میلاد پایتخت قبرس شمالی بشمار می آمده و در قلمرو امپراطوریهای آسور، مصر، ایران(پرسیا) و روم باستان قرار داشته است. اما سالامیس با گذشت قرون متمادی همچنان زنده و پابرجاست. این منطقه زیبای باستانی در بیشه زارهای اطراف می‌موسا واقع شده. بقایای آثار باستانی همچنین سکه‌های طلایی که متعلق به سالهای 411 و 374 قبل از میلاد می‌باشد بیانگر اهمیت باستانی این شهر در روزگاران کهن می‌باشد.

تور قبرس شمالی 93
شهر فاماگوستا قبرس شمالی

برج و باروهای در قبرس شمالی این شهر در سال 1570 میلادی توسط Venetians بنا شده و بواسطۀ 12 برج کل شهر را دربر می‌گیرد. در داخل حصار دیوارهای شهر نمونه‌های بسیار زیبایی از الگوهای معماری گوتیک و عثمانی قابل مشاهده می‌باشد. از این آثار می‌توان به مسجد Selimiye St. Sophia Cathedral، کاروانسرای Buyuk Han، اقامتگاه Kumarcilar، موزۀ Sufi Mevlana و تعداد زیاد دیگری از این آثار اشاره نمود.

تور قبرس شمالی 93
برج و باروها در قبرس شمالی
منبع: آژانس مسافرتی آمیتیس