تبلیغات
تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی - کشف یک حمام رومی در قبرس
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی خوش آمدید

کشف یک حمام رومی در قبرس

قبرس شمالی:در جریان کاوش‌های یک تیم بین‌المللی از باستان‌شناسان در محوطه‌ای تاریخی در شرق قبرس بقایای یک حمام رومی که از سیستم لوله‌کشی خاصی بهره می‌برد، کشف شد.به گزارش هریتیج‌کی، این حمام بخشی از شهر تاریخی «پافوس» قبرس شمالی بوده که از آن در متون تاریخی رومیان و یونانیان باستان به کرات یاد شده است.

تور قبرس شمالی
حمام رومی در قبرس شمالی

براساس افسانه‌ها پافوس شهری است که ونوس، اسطوره‌های رومیان باستان پس از تولد در دریا به آن آمده و در این شهر زندگی می‌کرده است.

باستان شناسان در قبرس شمالی

باستان‌شناسان قبرس شمالی همچنین در نزدیکی این حمام که قدمت آن حدود 2300 سال برآورد شده موفق به کشف ده‌ها خانه و یک بازار شده‌اند که قدمت آن‌ها نیز حدود 2 هزار سال برآورد شده است.تاکنون بخش‌های اصلی این حمام رومی شامل استخر اصلی محل گرم‌ کردن آب و سالن اصلی حمام قبرس شمالی که تعدادی از زیباترین موزائیک‌های رومی را در خود جای داده، کشف شده‌ است.

تور قبرس شمالی
باستان شناسانی در قبرس شمالی

محققان بر این باورند که این حمام ویژه اشراف و فرماندهان رومی بوده و از آن استفاده‌های گوناگون دیگری می‌شده که از آن جمله می‌توان به مکانی برای تصمیم‌گیری‌های مهم اشاره کرد.پروژه کاوش در محل کشف حمام رومی که آثاری از تمدن یونان باستان نیز در مجاورت آن کشف شده برای کشف دیگر آثار تاریخی همچنان ادامه دارد.

تور قبرس شمالی
ویژگی های حمام کشف شده در قبرس

منبع: آژانس مسافرتی آمیتیس